Estambul

5 razones para visitar las islas de Estambul

Şüphesiz Adalar, İstanbul’da yaşamak ve sessiz ve rahat bir zaman geçirmek isteyenler için uzun zamandır en çok tercih edilen yerlerden biri. Ayrıca, her gün buraya gelen turist sayısı (turist olarak) ciddi bir artış göstermektedir. Adalara gitmek için 5 iyi sebep var.

1. deniz keyfini çıkarın

İnsanlar adalara feribotlar ve tekneler aracılığıyla erişebilir. Ancak deniz ulaşım için tek seçenek değildir. İnsanlar bankalarda oturabilir ve denizin tadını çıkarabilir. Hatta bazı temiz parçalarda yüzebilirsiniz.
Öğleden sonraları ay ışığında tadılabilir ve yorucu dalgalarla karşılaşsanız bile bu size farklı bir enerji ve neşe verebilir.

2. Sakin doğada yürüyüşe çıkın

Hangi ada olursa olsun, adaların Temmuz ve Ağustos gibi çok yüksek olduğu dönemler hariç, adalar çok sessiz ve huzurlu bir ortama sahiptir. Öyle ki, herhangi bir adaya adım attıktan sonra, yaşanmakta olan tüm stres geride kalacak. Özellikle Heybeliada ve Büyükada, yürümekten hoşlananların uğrak yerlerinden biri.

3. Bisiklete binmek için tutkunuzu geri getirin

Birçok insan için bisiklet sürmek çocukluklarında kalmıştır, ancak Adalara ulaştıklarında bu duygu tekrar ortaya çıkabilir.
Ve kendi bisikletinizi buraya getirmek zorunda değilsiniz. Günlük veya saatlik olarak bisiklet kiralayabilirsiniz.

4. Tarihi bir yolculuğa çıkın

Popüler inanışın aksine, adalarda birçok tarihi yer vardır. Özellikle müzeler olmak üzere birçok farklı alan, buraya en etkili şekilde geldiklerinde tarihi bir yolculuğa çıkmak isteyenlerin isteklerini karşılayabilmektedir.

5. Piknik Yapmak

Yalnız ya da bir sevgili ya da aile ile olmanızın önemi yoktur; Adalarda insanlar onlar için bir yer bulabilir ve zamanlarını burada büyük bir keyifle geçirebilir. Yalnız kalmak isteyenler veya sevdikleriyle piknik yapmak isteyenler denizi seçebilirken, kalabalık bir grup olarak buraya gelenler aradaki piknik alanlarını kullanabilirler. Öte yandan, piknik yapmak isteyenler için adalarda hamakların yapılabileceği veya adalarda barbekü yapılabileceği yerler var.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

MÁS POPULAR

To Top